Reménységgel tölteni be a világot

2015. január 16., címkék: udvaros béla, évforduló, evangélium színház, Evangélium Színház, évfordulók

A kilencvenedik születésnapját ünneplő Udvaros Béla színházi rendezőt köszöntötték január 15-én a budapesti Duna Palota színháztermében. Az ünnepelt a rendszerváltás után közvetlenül alapította meg a református és az evangélikus egyház által támogatott Evangélium Színházat, amelynek húsz éven át igazgatója is volt. A társulat két évtizedes működése során harminc darabot vitt színre félezernél is több előadásban szerte a Kárpát-medencében.

Reménységgel tölteni be a világot

Silentium a Fasorban

2013. március 26., címkék: budapest-fasori, evangélium színház, wass albert

A Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium dísztermében tartotta hagyományosnak számító virágvasárnapi előadását az Evangélium Színház.

Magyar Elektra

2012. március 29., címkék: magyar elektra, evangélium színház

Az Evangélium Színház legújabb bemutatója Bornemisza Péter Magyar Elektra című műve. A premiert megelőző sajtótájékoztató március 28-án kötetetlen sajtóbeszélgetéssé vált, amelyen a színház művészeti vezetőjét, Pataki Andrást és Lénárt Lászlót, a társulat vezetőjét kérdezhettük.

„A mű kincse, amit tartalma ad”

2012. március 25., címkék: udvaros béla, evangélium színház, könyvbemutató

Vajon mi a legérdekesebb, legmagvasabb gondolata a Téli regének, az Ahogy tetsziknek vagy a Hamletnek? Többek között ebből kaphattak ízelítőt az érdeklők, aki ellátogattak Udvaros Béla könyvének, a Shakespeare-breviárium bemutatójára március 22-én a Duna Palotába.

Bétölteni reménységgel a világot

2011. január 11., címkék: evangélium színház, Háttér, protestantizmus

"Sokan megfogalmazták, hogy az Evangélium Színház egy igazi Nemzeti Színházat helyettesít. Mindenesetre a protestantizmus nemzeti színháza" – véli Udvaros Béla rendező, a színház művészeti vezetője, aki 20 év, 30 bemutató és 545 előadás után január 9-én búcsúzott.

Az ember tragédiájával búcsúzik a művészeti vezető

2010. december 21., címkék: evangélium színház, Hírek

Húsz év után, 2011. január 9-én Az ember tragédiája című előadással búcsúzik a közönségtől Udvaros Béla rendező, az Evangélium Színház művészeti vezetője.

Az ember tragédiája

2010. április 07., címkék: evangélium színház, tatai gimnázium, Hírek

A Magyar Örökség–díjjal kitüntetett Budapesti Evangélium Színház a Tatai Református Gimnázium vendégeként április 14-én mutatja be Madách-előadását, a főbb szerepekben Bánffy Györggyel és Lénárt Lászlóval.